Články

Odešel sochař Václav Gatarik

Přátelé sochařského symposia Cesta mramoru.

Odešel sochař Václav Gatarik vzpomeňte na tohoto vynikajícího českého sochaře, až půjdete po sochařském chodníku z Dobřichovic do Karlíka. Seznámil mě s ním sochař Jan Koblasa, který již také odešel. Václav Gatarik byl jeho žák. Velmi si cenil toho, že má na tomto symposiu svou sochu a vždy když jsem jej potkal, vzpomínal na měsíc krásného sochařského života, který v Dobřichovicích prožil. Jsem rád, že jeho socha "Květ z mojí zahrady" zde je. Děkuji Václave.

President sochařského symposia 

Petr Váňa

Sochařské symposium pokračuje

V loňském roce se prodloužil kamenný chodník o další část. Díky pochopení města Dobřichovice byl dobudován podle původního projektu až na konec zástavby. Mohly tak být v tomto prostoru osazeny sochy z druhého ročníku.

Výstava v Chodovské tvrzi o symposiu Cesta mramoru


Mezinárodní sochařské symposium Cesta mramoru vzniklo v roce 2003. Každé dva roky obec Dobřichovice zve několik významných umělců z Čech i zahraničí, kteří měsíc pracují na tomto setkání s místním materiálem – sliveneckým mramorem. Vznikají tak sochy, které jsou postupně umísťovány podél cesty v krajině, mezi Dobřichovicemi a Karlíkem.


Materiál používaný na symposiu Cesta mramoru

Materiál používaný na symposiu Cesta mramoru

Co je to symposium?

Co je to symposium?

Myšlenka symposia

Myšlenka symposia