4. ročník

Foto z otevření chodníku 14.8.2010

V článku si můžete prohlédnout několik fotografií ze slavnostního otevření další části chodníku se sochami ze IV. ročníku symposia.

Představení soch 4. ročníku

Vážení, město Dobřichovice Vás tímto srdečně zve na slavnostní představení soch 4. ročníku sochařského symposia Cesta mramoru, které proběhne v neděli 16. srpna od 15 h u dobřichovického zámku.

Budou představena díla sochařů: Václav Gatarik, Barbora Hapalová, Jura Plieštik, Miro Žáčok

Na shledání se těší Ing. Michael Pánek, starosta města a Ak. sochař Petr Váňa, President sdružení sochařského symposia Cesta mramoru.

Pozvánka ke stažení

Autoři

Symposium Cesta Mramoru 2009 je v plném proudu

V neděli 19. července byl slavnostním obědem zahájen IV. Ročník symposia. Pozvaní sochaři Barbora Hapalová, Jiří Plieštik, Václav Gatarik a Miro Žačok se nejdříve setkali společně s starostou Dobřichovic, satarostou Karlíka a organizátory u připravených kamenných bloků na prostranství pod zámkem. Zde budou měsíc vznikat pod jejich rukama z mramorových kvádrů čtyři sochy. Mramor je tvrdý materiál a měsíc na jeho opracování není dlouhá doba, proto bylo nutné vylomit a dopravit bloky ještě před zahájením symposia, aby hned od druhého dne bylo možné začít s vlastní sochařskou prací.
Sochaři ročníků 2009

4. ročník symposia Cesta Mramoru začne 19. července 2009

Pozvání na letošní čtvrtý ročník přijali sochaři Barbora Hapalová, Jiří Plieštik, Václav Gatarik a Miro Žačok. Srdečně zveme všechny příznivce symposia a milovníky umění, kteří se chtějí seznámit s tvorbou těchto českých sochařů na setkání do míst, kde budou v průběhu jednoho měsíce tvořit svá díla ze sliveneckého mramoru. Symposium bude probíhat od 19. července přímo pod okny dobřichovického zámku na břehu Berounky. Závěrečná vernisáž je plánována v prostorách zámku na 16. srpna.

Petr Váňa